Zamknij

Nie żyje legenda brytyjskiego boksu. Były mistrz świata zmarł na raka

10.09.2020 20:31
Alan Minter
fot. ASSOCIATED PRESS/East News

Alan Minter nie żyje. Legendarny brytyjski bokser i były niekwestionowany mistrz świata w wadze średniej zmarł w środę w wieku 69 lat. Od kilku lat były pięściarz zmagał się z rakiem.

O śmierci Alana Mintera po długiej walce z nowotworem jako pierwszy poinformował brytyjski dziennik "The Sun". Były pięściarz zmarł w środę w szpitalu w Guilford.

- Tata był niesamowicie dumny z bycia niekwestionowanym mistrzem świata i zawsze byłem bardzo dumny. Kiedy byłem z nim poza domem, mogłem zobaczyć, jak popularny jest, nawet długo po zakończeniu kariery - wyznał syn boksera, Ross.

Zobacz także

Alan Minter nie żyje. Legendarny brytyjski bokser zmarł na raka

Minter to jeden z najlepszych bokserów wagi średniej w historii Wielkiej Brytanii. Tak, jak przyznał jego syn, w latach 80. był niekwestionowanym mistrzem świata.

Walka, która uczyniła go gwiazdą miała miejsce w 1978 roku podczas gali z udziałem Muhammada Alego. Wówczas Brytyjczyk pokonał samego Leona Spinksa, by zaledwie dwa lata później zdobyć pas, pokonując w Las Vegas Vito Antuofermo.

Do historii przeszły również jego pojedynku z Kevinem Finneganem - wszystkie trwały pełne 15 rund i wszystkie kończyły się zwycięstwami Mintera.

Alan Minter zmarł w wieku 69 lat. Na zawodowych ringach stoczył 48 walk, z czego 39 wygrał, 23-krotnie powalając rywali na deski przed czasem.

Zobacz także

RadioZET.pl/The Sun