PBN "Noc Zemsty": Wymagający rywal Tomasza Adamka

Krzysztof Sobczak
13.03.2018 22:00
Tomasz Adamek vs Fred Kassi
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER / EASTNEWS

Tomasz Adamek (52-5, 30 KO) zmierzy się z Amerykaninem Joey Abellem (34-9, 32 KO) podczas gali Polsat Boxing Night "Noc Zemsty". Wydarzenie odbędzie się 21 kwietnia w Częstochowie.

Zagłosuj

Kto wygra walkę wieczoru gali PBN "Noc Zemsty"?

Liczba głosów:

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

"Góral" po raz kolejny powraca ze sportowej emerytury i przygotowuje się do 58. zawodowej walki w karierze. Będzie to jego pierwszy pojedynek od 18 listopad 2017 roku, kiedy także w Częstochowie pokonał Freda Kassiego. Teraz poprzeczka zostanie zawieszona znacznie wyżej.

Zobacz także

Adamek vs Abell

Joey Abell znany jest polskiej publiczności przede wszystkim z brutalnego nokautu, jaki w zeszłym roku zafundował Krzysztofowi Zimnochowi. Amerykanin wygrał trzy ostatnie walki, a jego głównymi atutami są duży zasięg ramion (mierzy 193 cm wzrostu) oraz potężny cios. Ponadto jest mańkutem, a z takimi rywalami Adamek nie lubi się bić.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

- Mańkut, który potwornie mocno bije. Na pewno prezentuje niewygodny dla mnie styl, a o tym, że to niebezpieczny pięściarz, przekonał się dobitnie Krzysiek Zimnoch. Muszę jednak skupić się na swojej robocie i po prostu wykonać jak najlepiej swoje zadanie. Wiem, że jeśli chcę jeszcze powalczyć o najwyższe cele, muszę ten pojedynek po prostu wygrać – przyznał Tomasz Adamek.

Polsat Boxing Night "Noc Zemsty"

Starcie Adamek vs Abell będzie walką wieczoru kwietniowej gali Polsat Boxing Night "Noc Zemsty". W karcie walk są także m.in. Mateusz Masternak, Damian Jonak oraz Ewa Brodnicka.

RadioZET.pl/Polsat Sport/KS