Adamek nie chciał walczyć z Furym! "Tomek nie zarabia już w ten sposób"

Andreas Nicolaides
25.04.2018 10:51
Tomasz Adamek
fot. Tomasz Stanczak / Agencja Gazeta

Tyson Fury szykuje się do powrotu na ring. Swoją formę chciał sprawdzić w starciu z Tomaszem Adamkiem. "Góral" odmówił jednak walki, o czym poinformował na Twitterze jego promotor, Mateusz Borek.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Tyson Fury zaprasza Tomka Adamka na 2 tygodnie sparingów do Anglii. Grzecznie podziękowaliśmy. Tomek od kilkunastu lat nie zarabia w ten sposób - poinformował Borek.

Fury swoją kolejną walkę ma stoczyć 9 czerwca. Jego rywal nie został jeszcze ogłoszony. Brytyjski pięściarz ogromną sławę zdobył w listopadzie 2015 roku, kiedy to niespodziewanie wygrał z Władimirem Kliczko i zdobył mistrzowskie pasy federacji WBO, WBA, IBO i IBF wagi ciężkiej. Od tamtej pory nie oglądaliśmy go jednak w ringu ani razu.

Tomasz Adamek z kolei ma za sobą walkę z byłym rywalem Fury'ego - Joeyem Abellem. "Góral" 21 kwietnia na Polsat Boxing Night: Noc Zemsty odniósł zwycięstwo przez TKO w 7. rundzie. Była to jego trzecia wygrana z rzędu i 53. w karierze. Dzięki niej awansował do najlepszej 15 pięściarzy wagi ciężkiej rankingu BoxRec.

TO RÓWNIEŻ MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ:

Tomasz Adamek: Dla takich walk ludzie przychodzą na starego Adamka

RadioZET.pl/AN