Zamknij

Adam Kownacki w genialnej walce, Polak zdemolował rywala [WIDEO]

Maciej Walasek
27.01.2019 10:03
Adam Kownacki
fot. kadr z wideo

Adam Kownacki w świetnym stylu pokonał Geralda Washingtona. Polak pokonał rywala przez techniczny nokaut w drugiej rundzie w bokserskim pojedynku wagi ciężkiej podczas gali w nowojorskiej hali Barclay's Center. 29-latek pozostaje niepokonany na zawodowym ringu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Adam Kownacki od pierwszego gongu narzucił swoje warunki i zepchnął Washingtona do defensywy. Już pod koniec pierwszej rundy osiągnął znaczną przewagę, ale przerwa pozwoliła Amerykaninowi nieco odpocząć.

Zobacz także

Adam Kownacki - Gerald Washington: Nokaut Polaka w drugiej rundzie

Na początku drugiego starcia po serii ciosów Washington padł na deski. Sędzia długo go liczył i upewniał się, czy będzie w stanie kontynuować pojedynek. Pozwolił mu na to, ale po dwóch kolejnych uderzeniach Polaka zdecydowanie wkroczył między pięściarzy i przerwał walkę. Amerykanin jeszcze przez kilka chwil wydawał się zamroczony i miał kłopot z utrzymaniem równowagi.

Urodzony pod Łomżą, a mieszkający od siódmego roku życia w USA Kownacki odniósł 19. zwycięstwo, z czego 15. przez nokaut. Po raz dziewiąty boksował w szczęśliwej dla niego nowojorskiej hali, położonej ledwie 56 km od jego domu w Long Island.

Noszący przydomek "Babyface" pięściarz, który w marcu skończy 30 lat, jest obecnie najwyżej notowanym Polakiem w kategorii ciężkiej. Wcześniej mówił, że na urodziny - w ramach prezentu - marzy o szansie walki o tytuł i... potomku. Tuż po zakończeniu sobotniego pojedynku poinformował publiczność, że jego partnerka spodziewa się dziecka.

36-letni Washington doznał trzeciej porażki w profesjonalnej karierze. Jego rekord uzupełnia 19 wygranych i remis. W przeszłości był wojskowym w US Navy, grał w futbol amerykański w akademickiej drużynie University of South California Trojans oraz był bliski angażu w zawodowych Buffalo Bills. W lutym 2017 dostał szansę walki o pas WBC z Deontayem Wilderem, ale przegrał przez nokaut w piątej rundzie.

RadioZET.pl/PAP/MW