Zamknij

Nie żyje ojciec Khabiba Nurmagomedova. Do zgonu przyczynił się koronawirus

04.07.2020 10:10
Nie żyje ojciec Chabiba Nurmagomiedowa
fot. Khabib Nurmagomedov/Instagram

Abdulmanap Nurmagomedov nie żyje. Ojciec i trener mistrza UFC Khabiba Nurmagomedva w kwietniu został zakażony koronawirusem i trafił do szpitala, gdzie przeszedł jeszcze zawał serca. Miał 57 lat.

- Jest w stanie krytycznym. Spowodował to koronawirus. Uderzył on przede wszystkim w jego serce, które rok temu było operowane - mówił w maju Khabib na dramatycznym nagraniu opublikowanym w mediach społecznościowych.

57-letni mężczyzna został źle zdiagnozowany. Początkowo leczono go na zapalenie płuc, a nie na COVID-19. Następnie doznał zawału serca i został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Lekarzom nie udało się go uratować, o czym poinformował m.in. prezydent Czeczeni Ramzan Kadyrov.

Abdulmanap Nurmagomedov nie żyje

- Udało im się wyleczyć jego serce, ale nie mózg, więc nie wyszedł ze śpiączki. Sytuacja była zbyt poważna, było już za późno. Lekarze zrobili wszystko, co mogli - powiedział przyjaciel rodziny Ramazan Rabadanov w rozmowie z rt.com.

Kondolencje mistrzowi federacji UFC w wadze lekkiej przekazali m.in. jego wielki rywal Conor McGregor, Jan Błachowicz oraz KSW.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/Sportowe Fakty