Zamknij

23-letni bokser zadźgał niedźwiedzia. Jego przyjaciel zginął na miejscu

21.10.2021 18:33

Ilija Miedwiediew trafił do szpitala po tym, jak stoczył walkę z niedźwiedziem. 23-letni rosyjski pięściarz został zaatakowany przez zwierze, gdy wracał znad rzeki Irtysz, gdzie wędkował wraz ze swoim przyjacielem Wiaczesławem Dudnikiem. 48-latek niestety nie przeżył starcia z drapieżnikiem.

Ilija Miedwiediew
fot. Instagram/tyumen_boxing_federation

Miedwiediew i Dudnik "wracali z ryb", gdy natknęli się na niedźwiedzia. Zwierze było agresywne i od razu ich zaatakowało. Ilija początkowo próbował je zastrzelić, ale niedźwiedź wytrącił mu broń z ręki. Ostatecznie 23-latek wyciągnął nóż i zadźgał go. Przy tym doznał jednak bardzo poważnych obrażeń i w ciężkim stanie trafił do szpitala. W trakcie starcia z drapieżnikiem zmarł jego przyjaciel, 48-letni Wiaczesław.

Ilija Miedwiediew stoczył walkę z niedźwiedziem

Świadkiem całego zdarzenia był jeden z wędkarzy, będący nieopodal całej sytuacji. - Usłyszałem krzyki. Wołali: "To niedźwiedź". Za chwilę... usłyszałem strzał. Gdy dobiegłem na miejsce, zobaczyłem, że "Sława" już nie żyje - cytuje go "Daily Mail". Jak opowiadał dalej, Miedwiediew oddał w kierunku niedźwiedzia kilka strzałów i zranił go, ale mimo to zwierze wciąż atakowało. Ostatecznie 23-latek zadźgał je nożem.

To właśnie on zabrał pięściarza do szpitala. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił na OIOM. Ma mnóstwo ran na całym ciele, ale jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Informację potwierdziła w swoich mediach społecznościowych federacja bokserska regionu tiumeńskiego.

Ilija Miedwiediew stoczył 21 walk w boksie amatorskim w Rosji. Wygrał 11 i poniósł 10 porażek. Ostatni raz walczył 28 sierpnia tego roku i przegrał z Iliją Iwanowem.

RadioZET.pl/Daily Mail