Zamknij

Wisła gospodarzem dwóch dodatkowych konkursów w skokach? Decyzja już niebawem

15.01.2021 10:47
Wisła gospodarzem dwóch dodatkowych konkursów w skokach? Decyzja już niebawem
fot. MAREK DYBAS/REPORTER

Zakopane czy Wisła – w sobotę dowiemy się, które z tych miast zostanie gospodarzem konkursów Pucharu Świata zaplanowanych na 13 i 14 lutego. Zawody zostały przeniesione do Polski, bo ze względu na obostrzenia nie mogły odbyć się w Chinach.

  • Wielka Krokiew w Zakopanem lub skocznia im. Adama Małysza w Wiśle – na jednej z nich 13 i 14 lutego odbędą się konkursy PŚ
  • FIS pierwotnie chciało, by zawody organizować w chińskim mieście Zhangjiakou. Nie będzie to możliwe z powodu obostrzeń wprowadzonych przez lokalne władze
  • Zhangjiakou miało być pierwszym w historii chińskim miastem goszczącym Puchar Świata w skokach narciarskich
  • Nieoficjalnie mówi się o tym, że ze względu na koszty organizacji konkurs zostanie zorganizowany w Wiśle

Zakopane czy Wisła? Dodatkowe konkursy Pucharu Świata w Polsce

„ Mamy dwa dodatkowe konkursy Pucharu Świata w skokach! Zorganizujemy je w Polsce 13 i 14 lutego 2021 zamiast odwołanych zawodów w Chinach” – ogłosił w grudniu Adam Małysz na swoim Facebooku. Od momentu opublikowania tego wpisu Małysz ani Polski Związek Narciarstwa nie informowali, które z miast zostało wybrane. Opcje są tylko dwie: Zakopane i Wisła.

Małysz przyznał jedynie, że decyzja „będzie zależała od sytuacji w kraju i m.in. możliwości wejścia kibiców na trybuny”. 

Wisła z większymi szansami na konkurs w skokach

Decyzja w sprawie lokalizacji dodatkowego konkursu w skokach ma zostać ogłoszona w sobotę – poinformował na swoim Twitterze dziennikarz Eurosportu Kacper Merk. Najprawdopodobniej będzie to Wisła. Zakopane może nie zostać wybrane ze względu na wyższe koszty organizacji zawodów.

RadioZET.pl/Twitter/PAB