Zamknij

LGP: Michal Doleżal ogłosił powołania na kolejny konkurs. Stoch dalej leczy uraz

19.07.2021 11:06
LGP: Michal Doleżal ogłosił powołania na kolejny konkurs. Stoch dalej leczy uraz
fot. Damian Klamka/East News

Michal Doleżal powołał 7 zawodników na najbliższy konkurs Letniego Grand Prix, który odbędzie się we francuskim Courschevel. Na liście nominowanych brakuje Kamila Stocha, który ma problem ze stawek skokowym.

Powołani na drugi konkurs Letniego Grand Prix w Courschevel to Jakub Wolny, Stefan Hula, Paweł Wąsek, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka, Maciej Kot oraz Andrzej Stękała. W tym gronie prawdopodobnie znalazłby się też  Kamil Stoch, gdyby nie problemy ze stawem skokowym, z którymi skoczek zmaga się od ostatniej soboty.

Skoczek z Zakopanego nie wystartował w Wiśle ze względu obrzęk stawu skokowego. Problem unaocznił się w sobotę rano i pomimo interwencji lekarzy oraz fizjoterapeutów nie udało się go zmniejszyć. Stoch będzie też musiał opuścić trzeci konkurs LGP.

Letnie Grand Prix. Kamil Stoch opuści kolejny konkurs

- Rozmawiałem z nim dziś krótko – mówił w sobotę trener Michal Dolezal. -Ten obrzęk nie do końca chce zejść. W poniedziałek ma zaplanowaną wizytę u lekarza. Wówczas zdecydują o dalszym przebiegu leczenia” - poinformował Dolezal.

Sytuację skomentował też Stoch. - Niestety rano obudziłem się z niespodzianką, opuchlizną. Przez kilka godzin walczyliśmy, żeby zmniejszyć obrzęk, ale się nie udało. Serce mi pęka, bo jestem w hotelu, a kibice na skoczni - poinformował poprzez media społecznościowe Kamil Stoch.

Dawid Kubacki znokautował rywali w Wiśle. Pewna wygrana Polaka

RadioZET.pl/PAP