Zamknij

Piotr Żyła z pozytywnym wynikiem testu na COVID-19

20.01.2022 16:56
Piotr Żyła
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Piotr Żyła został uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19. Informację potwierdził PZN w komunikacie na Twitterze.

Piotr Żyła uzyskał pozytywny wynik testu na COVID-19 - taką informację podał w czwartek PZN na oficjalnym koncie na Twitterze. 35-latek nie wystąpi w weekendowych zmaganiach PŚ w Titisee-Neustadt, ponieważ razem z resztą kadry na ZIO w Pekinie 2022 miał uczestniczyć w spokojnych treningach.

Zakażenie koronawirusem u Żyły komplikuje przygotowania biało-czerwonych do imprezy czterolecia. Mistrz świata z Oberstdorfu nie będzie miał możliwości trenować razem z resztą drużyny od samego początku. W identycznej sytuacji jest Dawid Kubacki, który uzyskał pozytywny wynik przed konkursami w Zakopanem.

Piotr Żyła z pozytywnym wynikiem na COVID-19

Poza Żyłą i Kubackim na wznowienie treningów czeka też Kamil Stoch, który leczy uraz stawu skokowego. Skoczek z Zębu cały czas walczy z czasem.

Piotr Żyła potrzebuje czterech negatywnych testów na obecność koronawirusa, aby polecieć na ZIO do Pekinu - tak poinformował sekretarz generalny PZN Jan Winkiel w rozmowie ze sport.pl. W związku z tym ewentualny brak "Wiewióra" na igrzyskach jest mało prawdopodobny.

W PŚ w Titsee-Neustadt Polskę reprezentować będą: Andrzej Stękała, Jakub Wolny, Maciej Kot, Tomasz Pilch, Klemens Murańka i Aleksander Zniszczoł.

RadioZET.pl