Zamknij

Żyła dotrzymał słowa danego Morgensternowi: "Obiecana flaszka w końcu dotarła"

28.03.2021 19:09
Piotr Żyła
fot. Facebook/Piotr Żyła- Official

Piotr Żyła wreszcie spotkał się z Thomasem Morgensternem i dotrzymał słowa danego legendarnemu austriackiemu skoczkowi podczas konkursu drużynowego mistrzostw świata w Val di Fiemme w 2013 roku. Mistrz świata ze skoczni normalnej obiecał popularnemu "Morgiemu" butelkę wódki w zamian za jego zachowanie fair play.

  • Piotr Żyła nareszcie dotrzymał obietnicy danej Thomasowi Morgensternowi osiem lat temu
  • Polski skoczek wręczył Austriakowi butelkę wódki w uznaniu za jego postawę fair play podczas konkursu drużynowego mistrzostw świata w Val di Fiemme w 2013 roku
  • "Obiecana flaszka w końcu dotarła" - napisał "Pieter" na swoim profilu na Instagramie 

Piotr Żyła obiecał Thomasowi Morgensternowi butelkę alkoholu podczas konkursu drużynowego mistrzostw świata w Val di Fiemme w 2013 roku. Wówczas polscy skoczkowie zakończyli zawody na trzecim miejscu, ale tylko dzięki gestowi fair play trzykrotnego mistrza olimpijskiego.

Legendarny zawodnik zwrócił sędziom uwagę na błąd przy przeliczaniu punktów, co sprawiło, że z początkowo zajmowanej czwartej pozycji, biało-czerwoni stanęli na podium MŚ.

Żyła dotrzymał słowa danego Morgensternowi: "Flaszka w końcu dotarła"

Polski mistrz świata ze skoczni normalnej zadeklarował wtedy, że, w uznaniu za honorową postawę, podaruje Austriakowi butelkę polskiej wódki.

Kilka dni temu Morgenstern przypomniał Żyle o jego zobowiązaniu, nagrawszy dla niego zabawny filmik, a ten, nie zastanawiając się długo, zajechał w drodze powrotnej z Planicy do Villach - miejsca, w którym mieszka były już skoczek - i przekazał podarunek.

"Morgi" nie chciał jednak pojawić się na spotkaniu z Polakiem z pustymi rękoma i wręczył "Pieterowi" zaproszenie na wspólny lot jego helikopterem.

Thomas Morgenstern zakończył karierę skoczka narciarskiego we wrześniu 2014 roku. Do największych osiągnięć Austriaka należą trzy złota olimpijskie, osiem mistrzostw świata w skokach, trzy mistrzostwa świata w lotach oraz dwie Kryształowe Kule.

RadioZET.pl