Żona Tomasza Mackiewicza: Jestem dumna z naszego narodu. Wspólnie dokonaliśmy cudu

Andreas Nicolaides
29.01.2018 11:49
Żona Tomasza Mackiewicza: Jestem dumna z naszego narodu. Wspólnie dokonaliśmy cudu
fot. Facebook/Tomasz Mackiewicz

Żona Tomasza Mackiewicza zamieściła na jego profilu na Facebooku specjalny wpis, w którym podziękowała wszystkim Polakom za zaangażowanie w akcję ratunkową pod Nanga Parbat.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Anna Solska poinformowała, że pieniądze potrzebne do przeprowadzenia akcji zebrane zostały w rekordowo szybkim czasie - około 2 godzin. - To za sprawą tak szybko zebranych środków ruszyła akcja. Dzięki Waszej pomocy stało się coś niemal niemożliwego - napisała. Dodała też, że 90 procent wpłat pochodziło od Polaków. 

Zobacz także

- Masha Gordon prosiła, abym mówiła publicznie, że powinnam być dumna z tego, że jestem Polką i z naszego Narodu... JESTEM! Wspólnie dokonaliśmy cudu. Ten cud stał się za sprawą Tomka, bo to od Niego pochodzi energia, która nas zjednoczyła. Choć nie ocalił siebie, dokonał niemożliwego… - czytamy w emocjonalnym wpisie żony Tomasza Mackiewicza.

Tomasz Mackiewicz wraz z Elisabeth Revol zdobył szczyt Nanga Parbat. Oboje nie byli jednak w stanie samodzielnie zejść na ziemię. Polak był tak zmarznięty, że nie mógł się poruszać, Francuzka podjęła próbę i zeszła na wysokość około 6100 metrów. Tam spotkała polską grupę ratunkową.

Zobacz także

Czy ekipa ratunkowa na Nanga Parbat powinna iść po Tomasza Mackiewicza? Wypowiedz się dla MAM ZDANIE!

RadioZET.pl/AN