Zamknij

Znamy datę Letniego GP w Wiśle. FIS potwierdził termin

01.07.2020 14:49
Znamy datę Letniego GP w Wiśle
fot. Lukasz Kalinowski/East News

Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS) zatwierdziła w środę datę inauguracji Letniego GP w skokach, która odbędzie się w Wiśle. Początek sezonu ma rozpocząć się w dniach 21-23 sierpnia.

Polski Związek Narciarski miał czas do końca czerwca, aby zadeklarować się, co do konkretnej daty zawodów. Ostatecznie postawiono na drugą połowę sierpnia. Na ten termin przystała Międzynarodowa Federacja Narciarska (FIS). Tym samym zrezygnowano z wrześniowej daty, która była rozpatrywana jako plan zastępczy.

- Sandro Pertile jest przychylny tej propozycji. Cieszy się na taką możliwość i służy pomocą w kolejnych tygodniach. Nie ma na co czekać. We wrześniu będzie już po wakacjach, a zależy nam na tym, aby jak najwięcej osób obejrzało te konkursy w telewizji oraz na trybunach – powiedział Andrzej Wąsowicz, szef komitetu organizacyjnego zawodów w Wiśle w rozmowie z portalem skijumping.pl.

Letnia GP w Wiśle: PZN walczy o kibiców

Na ten moment PZN stara się, aby na trybunach znalazło się 999 kibiców. W tej sprawie skierowano już pismo do Ministerstwa Sportu, które podejmie ostateczną decyzję.

Jeżeli chodzi o kwestie bezpieczeństwa, to jak zaznacza Wąsowicz, oddzielono strefy, w których kibice mogli przybijać piątki ze skoczkami i robienia sobie z nimi zdjęć. W czasach pandemii koronawirusa, ograniczenia odczują również media, gdzie akredytacje zostaną przyznane tylko i wyłącznie najważniejszym redakcjom.

W ubiegłym roku w klasyfikacji generalnej LGP triumfował Dawid Kubacki. Zwyciężył także w 2017, a rok wcześniej najlepszy był Maciej Kot.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/skijumping.pl