Zamknij

Znamy nowego gospodarza konkursów Pucharu Świata. Skoczkowie wrócą do Planicy

02.03.2021 08:34
Znamy nowego gospodarza konkursów Pucharu Świata. Skoczkowie wrócą do Planicy
fot. AP/Associated Press/East News

Planica będzie gospodarzem dodatkowych konkursów Pucharu Świata. Zawody na słoweńskim mamucie zastąpią w terminarzu odwołany cykl Raw Air. Jak poinformował dziennikarz TVP Sebastian Parfjanowicz, oba konkursy zostaną zorganizowane na skoczni HS-240

Konkursy w Planicy odbędą się w zastępstwie za odwołany cykl Raw Air Norwegowie, którzy organizowali cykl, zrezygnowali z niego przez obostrzenia związane z pandemią. Przez to z tegorocznego terminarza Pucharu Świata trzeba było wykreślić konkursy w Oslo, Trondheim, Lillehamer i Vikersund. W zamian za nie najprawdopodobniej obejrzymy dwa konkursy w Planicy.

- W środę koło 10:00 ogłoszenie dodatkowego weekendu PŚ w skokach. Planica... ale nie duża skocznia, a również loty. Wszystko dogadane – napisał na Twitterze dziennikarz TVP Sebastian Parfjanowicz.

Zawody mają odbyć się w dniach od 20 do 21 marca. Jeśli FIS potwierdzi to, że w Planicy odbędą się tylko dwa konkursy, Halvor Egner Granerud może zostać ogłoszony zwycięzcą Pucharu Świata. Norweg ma bowiem ponad 500 punktów przewagi nad Markusem Eisenbichlerem, a do końca sezonu pozostałyby tylko 4 konkursy indywidualne (wszystkie w Planicy) oraz jeden konkurs drużynowy.

Zobacz także

RadioZET.pl/TVP Sport/PAB