Zamknij

Znakomite wieści z Norwegii. Tande wraca do rywalizacji po koszmarnym upadku

14.09.2021 12:27
Daniel Andre Tande
fot. AP/Associated Press/East News

Znakomite wieści z Norwegii. Daniel Andre Tande potwierdził we wtorek, że wystąpi w najbliższy weekend w konkursie Letniego Pucharu Kontynentalnego w Oslo. "To najlepsze miejsce na powrót" - skomentował mistrz świata w lotach z 2018 roku.

Mistrz świata w lotach narciarskich z 2018 roku Norweg Daniel Andre Tande wraca do rywalizacji po fatalnym wypadku w marcu w Planicy. W najbliższy weekend w Oslo wystartuje w zawodach Letniego Pucharu Kontynentalnego.

- Oslo to najlepsze miejsce na powrót. Nie mogę się już doczekać - powiedział 27-letni skoczek z Narviku.

Znakomite wieści z Norwegii. Tande wraca do rywalizacji po koszmarnym upadku

Do wypadku doszło 25 marca na mamuciej skoczni w Planicy. Tande zaraz po wyjściu z progu stracił równowagę w locie i z olbrzymią siłą uderzył w zeskok. Do karetki trafił nieprzytomny, a po ustabilizowaniu, śmigłowcem został przetransportowany do szpitala w Lublanie. Badania wykazały złamany obojczyk i przebite płuco.

Tande to jeden z czołowych skoczków narciarskich ostatnich lat. W drużynie został mistrzem olimpijskim w Pjongczangu. Indywidualnie był wicemistrzem świata w 2017 roku w Lahti, a rok później w Oberstdorfie zdobył tytuł mistrza świata w lotach. Dwukrotnie zajął trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

RadioZET.pl/PAP