Zamknij

Złe wieści dla kibiców. Kamil Stoch nie wystartuje w Zakopanem?

07.01.2022 09:24

Kamil Stoch może opuścić konkursy Pucharu Świata w Zakopanem. Takiego scenariusza nie wykluczają prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner i trener kadry skoczków MIchal Doleżal. Zawody odbędą się w dniach 15-16 stycznia.

Kamil Stoch
fot. PAP/EPA

- Kamil Stoch niekoniecznie musi stawić się na starcie zawodów w Zakopanem. Ma czas, by złapać oddech i przemyśleć tę sprawę. Pozostajemy w kontakcie. Po nadchodzącym weekendzie zdecydujemy o losach kolejnego - powiedział Dolezal przed kamerą Skijumping.pl po zakończeniu 70. Turnieju Czterech Skoczni.

PŚ w Zakopanem bez Kamila Stocha?

W podobnym tonie w programie "Polskie Skocznie" mówił Tajner. - Jeżeli chodzi o Kamila, to zobaczymy, jak się to rozwinie. Być może nie wystartuje w Zakopanem, jest taka możliwość - przyznał prezes PZN.

Przypomnijmy, że Stoch przedwcześnie zakończył udział w Turnieju Czterech Skoczni po tym, jak nie awansował do drugiej serii podczas zawodów w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen, a następnie nie zdołał zakwalifikować się do konkursu w Innsbrucku. Po tych występach wspólnie ze sztabem szkoleniowym podjął decyzję o tymczasowym porzuceniu startów w zawodach i skupieniu się na treningach. Głównym jego celem na ten sezon pozostają igrzyska olimpijskie w Pekinie, które odbędą się już w lutym tego roku.

Puchar Świata w Zakopanem, podczas którego może zabraknąć Stocha, rozpocznie się w sobotę, 15 stycznia. Wtedy odbędzie się konkurs drużynowy, dzień później będziemy świadkami rywalizacji indywidualnej.

RadioZET.pl/skijumping.pl/posatsport.pl