Zamknij

Zbigniew Klimowski wraca do zdrowia po przebyciu COVID-19

26.05.2021 09:32
Zbigniew Klimowski wraca do zdrowia po przebyciu COVID-19
fot. ADRIAN GLADECKI/REPORTER/EastNews

Zbigniew Klimowski, pierwszy trener Kamila Stocha, wciąż przebywa w szpitalu w związku z COVID-19, ale jego stan w ostatnich dniach wyraźnie się poprawił. Szkoleniowiec odzyskał świadomość - poinformował dziennikarz TVP Sport Mateusz Leleń.

Zbigniew Klimowski trafił do szpitala w Nowym Targu w drugiej połowie kwietnia. 54-letni szkoleniowiec bardzo ciężko przechodził zakażenie koronawirusem, a na pierwsze pozytywne wieści musieliśmy czekać aż do końcówki maja.

"Wreszcie dobre informacje dot. Zbigniewa Klimowskiego. Trener, który od ponad miesiąca zmaga się z COVID-19, odzyskał świadomość, lekarze odnotowali wyraźną poprawę. Oby tak dalej" - napisał na Twitterze dziennikarz TVP Sport Mateusz Leleń.

Zbigniew Klimowski - osiągnięcia, kariera

Zbigniew Klimowski to były skoczek narciarski. Jedyny punkt do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata zdobył w Oslo w sezonie 1987/1988 - był wówczas 15. [do 1993 roku po punkty sięgała tylko czołowa piętnastka poszczególnych konkursów - red.]. W 1988 roku zajął 18. lokatę w mistrzostwach świata w lotach narciarskich w Oberstdorfie. Karierę zakończył w 1993 roku i podjął się pracy trenerskiej.

Klimowski był pierwszym wychowawcą Kamila Stocha w szkółce w Zębie. W kolejnych latach pełnił funkcję asystenta trenerów seniorskiej reprezentacji Polski - współpracował z Łukaszem Kruczkiem, Stefanem Horngacherem i Michalem Dolezalem. 1 maja 2020 roku przejął kadrę juniorów.

RadioZET.pl