Justyna Kowalczyk wystartuje w zawodach w Finlandii: "Pobiegnę, bo mam ochotę"

Krzysztof Sobczak
08.11.2018 18:50
Justyna Kowalczyk wystartuje w Olos
fot. Lukasz Szelag/REPORTER

Justyna Kowalczyk znalazła się na liście startowej zawodów w fińskim Olos. Będą to pierwsze w tym sezonie zmagania i jeden z ostatnich testów przed rozpoczęciem rywalizacji w Pucharze Świata.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Nie oznacza to, że Polka, która zakończyła już sportową karierę i obecnie pełni rolę asystentki trenera kadry Aleksandra Wierietelnego, planuję również starty w całym cyklu. Niektóre media sugerowały, że Kowalczyk chce "sprawdzić swoje siły", ale sama zainteresowana szybko zdementowała te rewelacje.

"Wy tak na serio? Nie będę próbować żadnych sił, tylko sobie pobiegnę, bo mam na to ochotę. Sensacja niesamowita" - napisała na Twitterze.

Zawody w Olos testem przed PŚ

Zawody w Olos mają być przede wszystkim próbą dla młodej kadry, którą prowadzi Justyna Kowalczyk. W tej grupie są Urszula Łętocha, Weronika Kaleta, Magdalena Kobielusz, Eliza Rucka, Monika Skinder, Agata Warło oraz Izabela Marcisz. W piątek na zawodniczki czeka sprint stylem klasycznym, w sobotę bieg indywidualny na 5 km "klasykiem", a w niedzielę bieg na 10 km stylem dowolnym.

Puchar Świata 2018/2019 w biegach narciarskich ruszy 24-25 listopada w Ruce.

RadioZET.pl/TVP Sport/KS