Zamknij

Polscy skoczkowie wysoko na liście płac. Najwięcej zarobił Kraft

Krzysztof Sobczak
14.03.2020 11:34
Polscy skoczkowie wysoko na liście płac
fot. Kamil Stoch/Instagram

Dzięki premii 60 tysięcy euro za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej cyklu Raw Air 2020 Kamil Stoch wyprzedził Dawida Kubackiego na liście płac na sezon Pucharu Świata 2019/2020. Najwięcej zarobił zdobywca Kryształowej Kuli, Stefan Kraft.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Austriak miał znakomitą drugą część sezonu. Wprawdzie pierwszy raz na najwyższym stopniu podium stanął jeszcze w 2019 roku w Niżnym Tagile, ale na kolejny sukces czekał do lutego. W sumiewygrywał pięciokrotnie, a 11 razy mieścił się "na pudle". Do tego cztery razy triumfował w kwalifikacjach. Wszystko to złożyło się na łączną premię w wysokości blisko 200 tysięcy franków szwajcarskich (ok. 820 tys. zł.).

Niewiele mniej zarobił ten, który w tym sezonie bronił Kryształowej Kuli i stracił ją właśnie na rzecz Stefana Kraft, Ryoyu Kobayashi. Jego konto zasiliła kwota 804 276 tys. zł. Trzeci w zestawieniu jest Karl Geiger (766 958 tys. zł).

Stephan Leyhe z poważną kontuzją. Skoczka czeka długa przerwa

Za nimi uplasowali się Polacy - zwycięzca Raw Air 2020 Kamil Stoch (738 001 tys. zł) oraz triumfator Turnieju Czterech Skoczni Dawid Kubacki (661 923 tys. zł). Przez większą część sezonu to właśnie Kubacki był najlepiej zarabiającym z biało-czerwonych, ale za sukces w norweskim cyklu trzykrotny mistrz olimpijski zgarnął premię 60 tys. euro (ok. 250 tys. zł).

Piotr Żyła na liście płac znalazł się na 13. miejscu - 302 335 tys. zł.

Koronawirus sparaliżował końcówkę sezonu PŚ

Z powodu szerzącej się pandemii koronawirusa Międzynarodowa Federacja Narciarska została zmuszona przez decyzję norweskich i słoweńskich władz do przedwczesnego zakończenia sezonu. Nie odbyły się konkursy cyklu Raw Air w Trondheim i w Vikersund, zrezygnowano też z przeprowadzenia mistrzostw świata w lotach narciarskich w Planicy.

RadioZET.pl/skijumping.pl