Przebudowa Wielkiej Krokwi rozpoczęta. Będzie można skakać dalej [GALERIA]

Dominik Gołdyn
06.05.2017 11:57
Przebudowa Wielkiej Krokwi rozpoczęta. Będzie można skakać dalej [GALERIA]
fot. PAP

Rozpoczął się drugi etap modernizacji Wielkiej Krokwi im. Stanisława Marusarza w Zakopanem. Przebudowa obejmie m.in. prace nad wyprofilowaniem zeskoku, położenie nowego igelitu oraz wymianę band i schodów.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W marcu Centralny Ośrodek Sportu wyłonił wykonawcę II etapu „Rozbudowy skoczni narciarskiej Wielka Krokiew''. Umowę na prace podpisano z firmą kamieniarską Kazimierza Wolskiego z Kluszkowiec.

Inwestycja obejmie roboty na zeskoku, prace montażowe schodów technicznych i poszycia skoczni z igelitu na zeskoku skoczni, a także przebudowę sieci na zeskoku.

– To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich tych, którym bliskie są skoki narciarskie – mówi dyrektor COS-OPO w Zakopanem Sebastian Danikiewicz. – Zmierzamy konsekwentnie do tego, aby Wielka Krokiew była w pełni nowoczesnym obiektem, a kibice mogli w kolejnych latach emocjonować się rywalizacją najlepszych skoczków w Zakopanem – dodaje dyrektor Ośrodka.

Po zakończeniu inwestycji rozmiar Wielkiej Krokwi będzie wynosił 140 metrów. Punkt konstrukcyjny obiektu będzie usytuowany na 125. metrze

W 2016 roku na Wielkiej Krokwi zrealizowano I etap prac związany z rozbiórką progu i rozbudową rozbiegu, w tym montaż toru lodowego. Dzięki temu skocznia w Zakopanem uzyskała tymczasową homologację FIS.

RadioZET.pl/COS/DG