Zamknij

Zakopane 2020/2021: Stoch może pobić wielki rekord Małysza

12.01.2021 09:22
Kamil Stoch
fot. PAP/EPA

Kamil Stoch już podczas konkursu w Zakopanem może pobić wielki rekord Adama Małysza w liczbie zwycięstw w zawodach Pucharu Świata. W tej chwili obaj skoczkowie mają na koncie po 39 triumfów.

  • Kamil Stoch i Adam Małysz mają na koncie po 39 zwycięstw w konkursach Pucharu Świata
  • Już w Zakopanem Stoch może wyprzedzić Małysza i samodzielnie zajmować trzecie miejsce w historycznej klasyfikacji
  • Rekordzistą pod względem liczby zwycięstw w zawodach Pucharu Świata jest Gregor Schlierenzauer

Stoch zrównał się z Małyszem w sobotę, po zwycięstwie w konkursie w Titisee-Neustadt. Polacy z 39 triumfami na koncie zajmują 3. miejsce w klasyfikacji zawodników z największą liczbą zwycięstw w poszczególnych zawodach Pucharu Świata.

Skoki w Zakopanem 2021. Stoch może pobić rekord Małysza

Już w Zakopanem Stoch może wyprzedzić Małysza i pobić jego wieloletni rekord. Skocznia w stolicy Tatr jest jedną z ulubionych lidera naszej kadry. Stoch w Zakopanem wygrywał aż 5 razy - w 2011, 2012, 2015, 2017 i 2020 roku.

Rekordzistą pod względem zwycięstw w poszczególnych konkursach Pucharu Świata jest Gregor Schlierenzauer, który wygrał aż 53 konkursy. Drugi Matti Nykanen ma na koncie 46 wygranych.

Jeśli chodzi o triumfy w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, to najlepsi są Małysz i Nykanen, którzy mają na koncie po cztery Kryształowe Kule. Stoch cały PŚ wygrywał dwukrotnie.

Skoki w Zakopanem zaplanowano na weekend 15-17 stycznia. W sobotę odbędzie się konkurs drużynowy, w niedzielę indywidualny.

ZOBACZ KONIECZNIE: Zakopane 2020/2021: Kiedy i o której godzinie konkursy? [PROGRAM]