Polacy podejmą kolejną próbę zdobycia K2. Do Karakorum ruszą za 1,5 roku

Krzysztof Sobczak
24.04.2018 09:22
Adam Bielecki
fot. Foto Olimpik/REPORTER/EastNews

Na przełomie 2019 i 2020 roku polscy himalaiści podejmą kolejną próbę wejścia na jedyny niezdobyty jeszcze zimą ośmiotysięcznik K2 - poinformował w oficjalnym komunikacie Polski Himalaizm Zimowy. Początkowo mówiło się, że Adam Bielecki i spółka mogliby ruszyć do Karakorum już najbliższej zimy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

"Po analizie sytuacji oraz ustaleniach Komitetu Organizacyjnego i członków wyprawy podjęto decyzję, iż kolejna, zimowa wyprawa na K2 w ramach Programu Polski Himalaizm Zimowy im. Artura Hajzera, planowana będzie na zimę 2019/2020" - czytamy w komunikacie.

Jak poinformowano, najbliższe półtora roku będzie poświęcone m.in. na zebraniu składu, pozyskaniu sponsorów oraz sprawom logistycznym.

Komunikat ws. wyprawy na K2
fot. Polski Himalaizm Zimowy

Termin wyprawy potwierdził również jej rzecznik, Michał Leksiński.

Narodowa wyprawa na K2 zakończyła się fiaskiem

Minionej zimy Polacy podjęli próbę wejścia na K2. Zakończyła się ona fiaskiem po tym, jak Denis Urubko chciał samotnie zaatakować szczyt, a po powrocie do bazy opuścił ekspedycję. Kilka dni później kierownik Krzysztof Wielicki podjął decyzję o przerwaniu wyprawy ze względu na pogarszające się warunki atmosferyczne, brak perspektyw na poprawę aury oraz kończącą się zimę w Karakorum.

RadioZET.pl/PLH/KS