Wyprawa na K2: Rosjanie szydzą z Polaków

Maciej Walasek
03.03.2018 15:33
wyprawa na K2
fot. PAP/EPA

Na rosyjskiej stronie internetowej mountain.ru pojawiły się komentarze, które śmieją się z wyprawy Polaków na K2. Wśród wpisów znajduje się opinia, że "Polacy potrzebują minimum dwóch okien pogodowych i jednego Denisa Urubkę".

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W jednym z tekstów na portalu mountain.ru odniesiono się do słów Janusza Gołębia. Nie byłoby w tym nic złego, gdyby nie dodatkowy komentarz o Denisie Urubko.

- Długie oczekiwanie i niekorzystne prognozy pogody spowodowały nerwowość w zespole. Czasu coraz mniej. Janusz Gołąb podkreśla, że termin upływa 20 marca, a himalaiści potrzebują co najmniej dwóch okien pogodowych lub „jednego Denisa Urubkę”, żeby ukończyć wszystkie prace przygotowawcze, przejść aklimatyzację i wejść na szczyt – podała rosyjska strona.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Z kolei słowa o Urubce przekreślono.

W ostatnim czasie bardziej interesująca oprócz wyprawy jest sytuacja w obozie. W ubiegłą sobotę Denis Urubko bez zgody kierownictwa postanowił opuścić bazę i samodzielnie zaatakować szczyt. Jednak z powodu złych warunków musiał ustąpić.

Po powrocie Urubko zdecydował się na opuszczenie Zimowej Wyprawy na K2. Jego zdaniem zima kończy się 28 lutego, dlatego himalaista nie widział już dla siebie szansy zrealizowania celu.

RadioZET.pl/sport.pl, Sportowe Fakty/MW