Zamknij

Ostatnie zdjęcie z bazy spod K2 [FOTO]

Maciej Walasek
10.03.2018 16:18
K2
fot. PAP/EPA

Janusz Gołąb zamieścił na Facebooku ostatnie zdjęcie spod K2. W tym tygodniu zapadła decyzja o odwołaniu wyprawy. Z kolei Polski Himalaizm Zimowy poinformował, że przewidywana data powrotu himalaistów to 21 marca.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W tym tygodniu Adam Bielecki i Janusz Gołąb sprawdzili ewentualną możliwość wejścia wyżej, ale przyznali, że zdobycie szczytu jest niemożliwe. Po opinii wspinaczy Krzysztof Wielicki postanowił zakończyć wyprawę. Jako przyczynę podano m.in. złą pogodę oraz brak aklimatyzacji zespołów. Polska ekipa przygotowuje się do opuszczenia K2. Jedno z ostatnich zdjęć z bazy dodał Janusz Gołąb.

- To aktualne zdjęcie z bazy pod K2. Zaraz nam neta Kaczkan odetnie. Pakujemy się. Jeżeli przyjdą dziś tragarze, to jutro rano ruszamy na Concordie, Urdukas, Payu, Askole, Skardu. Taki plan – napisał.

Rozlicz PIT i pomóż dzieciom z Fundacji Radia ZET. Ściągnij darmowy program

Jeszcze nikomu nigdy nie udało się zdobyć szczytu K2 zimą. Polska wyprawa miała to zmienić, ale z powodu trudnych warunków podjęto decyzję o odwołaniu akcji. Na oficjalnym profilu Polskiego Himalaizmu Zimowego podano, że powrót planowany jest na 21 marca.

RadioZET.pl/MW