Zamknij

Adam Małysz dostawał lukratywne oferty od kandydatów. Legenda ujawnia kulisy

13.07.2020 14:23
Adam Małysz ujawnia kulisy polityki
fot. MAREK DYBAS/REPORTER

Adam Małysz oddał swój głos w wyborach prezydenckich. Legenda skoków narciarskich ujawniła kulisy robienia polityki. „Orzeł z Wisły” przyznał, że w przeszłości otrzymywał propozycje od przedstawicieli partii, którzy oferowali mu wejście w polityczny świat.

Adam Małysz w ostatnim czasie zmagał się z koronawirusem. Na szczęście po kilkunastodniowej walce, 42-latek pokonał chorobę i teraz czuje się o wiele lepiej. W ostatnią niedzielę, były skoczek narciarski wziął udział w wyborach prezydenckich. Z powodu sytuacji zdrowotnej, legendarny zawodnik głosował korespondencyjnie. Podobnie było podczas pierwszej tury. W wywiadzie dla portalu onet.pl, Małysz zaznaczył, że miał obawy przed takim sposobem głosowania.

- Oddawanie głosu w ten sposób na pewno jest dziwne. Miałem też obawy związane z tym, gdzie w ogóle ten mój głos trafił. Myślę jednak, że taki sposób głosowania, to będzie chyba przyszłość. Nie wiem, jakie są zabezpieczenia takiej formuły wyborów, ale jeśli wszystko będzie dobrze dopracowane, to niedługo zagłosujemy już pewnie przez Internet - powiedział dyrektor ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej.

Adam Małysz dostawał oferty od różnych stron politycznych

Jednocześnie Małysz zdradził, że w przeszłości otrzymywał propozycje od różnych stron politycznych. Mimo to zawsze odmawiał.

- Otrzymywałem propozycje dotyczące tego, bym wszedł do polityki. Było też wiele tych dotyczących wsparcia innych kandydatów. Zawsze grzecznie odmawiałem. Polityka dzieli. Wystarczy popatrzeć na to, jak przebiegała kampania i na to jaki był hejt w Internecie.

Posłuchaj podcastu

RadioZET.pl/onet.pl