Dobre wieści przed Willingen. Skoczkowie odzyskali bagaże i narty

06.02.2020 15:41
skoki narciarskie
fot. PAP/EPA

Polscy skoczkowie narciarscy odzyskali bagaże ze sprzętem i narty, które zaginęły w trakcie ich powrotu z konkursów Pucharu Świata w japońskim Sapporo. W najbliższy weekend zawodnicy rywalizować będą w Willingen.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

- Zagubione w Japonii bagaże ze sprzętem i nartami polskich skoczków dotarły do właścicieli wczoraj o 6 rano - poinformował w czwartek serwis skijumping.pl.

Odpowiedzialne za całe zamieszane są najprawdopodobniej japońskie linie lotnicze ANA. Jak tłumaczył w rozmowie z "Super Expressem" Paweł Witczak z Polskiego Związku Narciarstwa, "samolot z Sapporo spóźnił się do Tokio i przez to na lotnisku nie zdążono przepakować wszystkich bagaży".

Na szczęście Kamil Stoch i spółka odzyskali sprzęt i podczas zawodów w Willingen nie będą zmuszeni do korzystania z nart rezerwowych.

Willingen Five: W piątek początek niemieckiego cyklu

W kadrze Polski na PŚ w Willingen znalazło się siedmiu zawodników. Oprócz Stocha są to: Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł i Andrzej Stękała.

Willingen Five 2020 odbędzie się w dniach 7-9 lutego. Na piątek na godz. 18.00 zaplanowano kwalifikację. W sobotę odbędzie się pierwszy konkurs indywidualny. Jego początek o godz. 16.00. W niedzielę również czekać nas będą zawody indywidualne, które także rozpoczną się o godz. 16.00.

RadioZET.pl/AN