Willingen Five: Piątkowe kwalifikacje odwołane! [PROGRAM na sobotę]

07.02.2020 17:49
Willingen Five
fot. PAP/EPA

Kwalifikacje do konkursów PŚ w Willingen zostały przeniesione na sobotę. W piątek na rywalizację nie pozwalał silnie wiejący wiatr i nie udało się przeprowadzić nawet jednej serii treningowej. Sprawdź program Willingen Five na sobotę. Kiedy i o której godzinie kwalifikacje i zawody? Willingen Five na żywo na sport.radiozet.pl.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Treningi w Willingen miały rozpocząć się o godz 13.00, a kwalifikacje dwie godziny później. Ostatecznie skoki przesuwano tak długo, że nie wszyscy zdołali oddać swoje próby. Po godzinie 17.00 zdecydowano, że zawody trzeba przenieść na sobotę.

Kwalifikacje do konkursów w Willingen odbędą się więc w sobotę o godz. 15.00. Godzinę później rozpocząć ma się pierwszy konkurs indywidualny. Niedzielne zawody mają rozpocząć się dużo wcześniej, bo już o godz. 10.15

Willingen Five - nowy PROGRAM zawodów:

Sobota, 8 lutego:

  • 14:00 trening
  • 15:00 kwalifikacje (Willingen 5)
  • 16:00 konkurs (Willingen 5)

Niedziela, 9 lutego:

  • 10:15 konkurs (Willingen 5)

W kwalifikacjach PŚ w Willingen wystąpi siedmiu reprezentantów Polski: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Andrzej Stękała i Klemens Murańka.

Warto przypomnieć, że przy okazji Pucharu Swiata zawodnicy rywalizować będą w minicyklu Willingen Five. Wygra go zawodnik, który uzyska najwyższą notę łączną za pięć skoków - jeden w kwalifikacjach, dwa w sobotnim konkursie indywidualnym i dwa w niedzielnych zawodach.

Willingen Five 2020: Ile zarobi zwycięzca? Wysoka nagroda

RadioZET.pl/AN