Gwiazda Norwegów nie wystąpi w Willingen. Pokonała go choroba

06.02.2020 13:13
Daniel Andre Tande
fot. Marek Podmokły / Agencja Gazeta

Daniel Andre Tande nie wystąpi w zawodach Pucharu Świata w Willingen. Norweski skoczek wypadł z rywalizacji z powodu grypy.

Tande prezentuje w tym sezonie tzw. formę w kratkę. Po genialnym początku i zwycięstwach w Wiśle oraz Ruce nastąpiło załamanie. W Engelbergu i Oberstdorfie Norweg nie łapał się nawet do czołowej "30". Potem przyszło trzecie miejsce w Innsbrucku i szóste w Bischofshofen, następnie dopiero 23. i 16. w Predazzo. Po konkursach w Sapporo zajmuje siódme miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Willingen Five: Daniel Andre Tande wykluczony

Choroba spowodowała, że Tandego nie zobaczymy podczas Willingen Five. Gotowy do startu ma być natomiast na kolejne zawody - na mamuciej skoczni w Bad Mitterndorf.

W Willingen zobaczymy więc pięciu reprezentantów Norwegii. Wystąpią: Marius Lindvik, Johann Andre Forfang, Robert Johansson, Robin Pedersen i Anders Haare.

Przypomnijmy, że dodatkową stawką nadchodzącego weekendu będzie triumf w minicyklu Willingen Five, w którym zwycięży skoczek z najlepszą notą łączną za pięć skoków - jeden w kwalifikacjach, dwa w sobotnim konkursie indywidualnym i dwa w niedzielnych zawodach.

Kwalifikacje w Willingen NA ŻYWO na sport.radiozet.pl w piątek od godz. 18.00.

RadioZET.pl/AN