Zamknij

Klasyfikacja generalna Willingen Five: Które miejsca zajmują Polacy?

08.02.2020 18:03
Willingen Five TABELA
fot. PAP/EPA

Klasyfikacja generalna Willingen Five - TABELA: Sprawdź, kto jest liderem i które miejsca zajmują Polacy? Minicykl Willingen 5 rozpocznie się 7 lutego i obejmie cały weekend z Pucharem Świata w Willingen. Aktualne wyniki i klasyfikacja końcowa Willingen Five na sport.radiozet.pl.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Willingen Five to minicykl zaliczany do Pucharu Świata w skokach narciarskich, w którym do zdobycia jest nagroda finansowa w wysokości 25 tysięcy euro. Właśnie tyle otrzyma zwycięzca turnieju, na który składa się pięć skoków - jeden w kwalifikacjach, dwa w sobotnim konkursie i dwa w niedzielnym. Triumfatora Willingen Five poznamy więc tuż po ostatnim konkursie - 9 lutego.

W zeszłym sezonie minicykl wygrał Ryoyu Kobayashi. Japończyk wyprzedził wtedy Piotra Żyłę i Karla Geigera. Rok wcześniej triumfował Kamil Stoch, który okazał się lepszy od Johanna Andre Forfanga i Daniela Andre Tande.

Tabela Willingen Five uzupełniana będzie na bieżąco.

Liderem Willingen Five jest zwycięzca kwalifikacji i sobotniego konkursu, Stephan Leyhe. Na podium są też Stefan Kraft i Marius Lindvik. Najlepszy z Polaków, Kamil Stoch zajmuje 5. miejsce.

Willingen Five 2020: Ile zarobi zwycięzca? Wysoka nagroda

Willingen Five - klasyfikacja generalna 2020:

W kadrze Polski na PŚ w Willingen znalazło się siedmiu zawodników: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł i Andrzej Stękała.

Kwalifikacje i konkursy Willingen Five na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/AN