Willingen Five 2020: Ile zarobi zwycięzca? Wysoka nagroda

04.02.2020 11:22
Willingen Five - nagrody
fot. PAP/EPA

Willingen Five to cykl, który gwarantuje triumfatorowi nie tylko dodatkowy prestiż, ale przede wszystkim premię finansową. Sprawdź, ile zarobi zwycięzca Willingen Five 2020. Nagrody pieniężne, podobnie jak w poprzednich latach, są na tyle wysokie, że faworyci z pewnością nie odpuszczą. Wśród nich są oczywiście Kamil Stoch i Dawid Kubacki.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Nagrody w Willingen Five 2020 przewidują dużą premię dla zwycięzcy. Skoczek, który wygra cały minicykl otrzyma aż 25 tysięcy euro, czyli około 100 tysięcy złotych. Warto dodać, że za zwycięstwo w pojedynczym konkursie Pucharu Świata skoczkowie otrzymują 10 tys. franków szwajcarskich, czyli około 40 tysięcy złotych.

Niestety żadne dodatkowe nagrody nie są przewidziane dla zawodników, którzy w Willingen Five 2020 zajmą drugie i trzecie miejsce. To oznacza, że zwycięzca zgarnia wszystko.

Willingen Five NAGRODY: Ile pieniędzy zarobi zwycięzca?

Zasady Willingen Five są bardzo proste. Zwycięzcą minicyklu zostanie skoczek, który uzyska najlepsza notę łączną za pięć skoków - jeden w kwalifikacjach, dwa w sobotnim konkursie indywidualnym i dwa w niedzielnych zawodach. W 2018 roku triumfatorem imprezy był Kamil Stoch, drugie miejsce zajął wtedy Johann Andre Forfang, a trzecie Daniel Andre Tande. Rok później najlepszy był Ryoyu Kobayashi, który wyprzedził Piotra Żyłe i Karla Geigera.

Willingen Five 2020 odbędzie się w dniach 7-9 lutego. Na piątek na godz. 18.00 zaplanowano kwalifikację. W sobotę odbędzie się pierwszy konkurs indywidualny. Jego początek o godz. 16.00. W niedzielę również czekać nas będą zawody indywidualne, które także rozpoczną się o godz. 16.00.

W kadrze Polski na PŚ w Willingen znalazło się siedmiu zawodników: Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł i Andrzej Stękała.

Kwalifikacje i konkursy Willingen Five na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/AN