Zamknij

Wielki sukces Aleksandra Zniszczoła, Granerud wygrywa w Niżnym Tagile

05.12.2020 18:30
Skoki w Niżnym Tagile na żywo
fot. MAREK DYBAS/REPORTER/EAST NEWS

Aleksander Zniszczoł zajął 6. miejsce w konkursie Pucharu Świata w Niżnym Tagile. To jego najlepszy wynik w karierze. Wygrał Halvor Egner Granerud, który wyprzedził Daniela Hubera i Roberta Johanssona.

Aleksander Zniszczoł był jednym z bohaterów pierwszej serii. Uzyskał w niej aż 131 metrów i przez długi czas prowadził. Ostatecznie zajął 4. miejsce. Liderem był Markus Eisenbichler, który poszybował na odległość aż 136,5 metra. Do drugiej serii, oprócz Zniszczoła, zakwalifikowało się jeszcze trzech Polaków: Maciej Kot, Tomasz Pilch i Jakub Wolny. Odpadli Stefan Hula i Paweł Wąsek.

Robert Johansson awansował z 25. na 3. miejsce

W drugiej serii błysnął Robert Johansson, który po pierwszej zajmował dopiero 25. miejsce. Norweg uzyskał aż 142,5 metra, czym ustanowił rekord skoczni. To pozwoliło mu awansować aż na 3. lokatę. Zniszczoł skoczył zdecydowanie bliżej, bo 122 metry. Mimo tego na koniec mógł być zadowolony, bo pozwoliło mu to zająć 6. miejsce - najlepsze w karierze.

Fatalny skok zaliczył za to Markus Eisenbichler, który po wyjściu z progu natknął się na silny podmuch wiatru. Zaledwie 80 metrów i spadek na 28. miejsce. Wygrał Halvaror Egner Granerud, który, podobnie jak drugi Daniel Huber, oddał dwa równe skoki na 132,5 i 132 metry. Dzięki temu Norweg awansował na pozycję lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Na 15. miejscu zawody ukończył Jakub Wolny, Maciej Kot był 25, a Tomasz Pilch 30.

TAK RELACJONOWALIŚMY KONKURS:

RadioZET.pl/