Zamknij

Wiatr storpedował piątkowe kwalifikacje w Zakopanem. Jakie są dalsze prognozy?

14.01.2022 18:53
Wielka Krokiew w Zakopanem
fot. PAP/Grzegorz Momot

Piątkowe kwalifikacje przed niedzielnym konkursem indywidualnym Pucharu Świata w skokach narciarskich w Zakopanem zostały odwołane z powodu zbyt silnie wiejącego wiatru. Już w sobotę na Wielkiej Krokwi odbędą się zawody drużynowe - jak wyglądają prognozy na ten dzień? Jaka pogoda będzie podczas niedzielnego konkursu?

W piątek na Wielkiej Krokwi w Zakopanem z powodu zbyt silnego wiatru nie dokończono nawet pierwszej sesji treningowej. Swoje próby oddało tylko 47 z 70 zawodników, po czym podmuchy zaczęły się wzmagać, zmuszając tym samym organizatorów do odwołania wpierw drugiego treningu, następnie przerwania pierwszego, a wreszcie - przełożenia kwalifikacji.

Piątkowe kwalifikacje do niedzielnego konkursu indywidualnego Pucharu Świata w skokach narciarskich zostały przełożone na niedzielę. Zanim jednak do nich dojdzie, w sobotę odbędą się zawody drużynowe. Te z kolei - jeśli oczywiście pozwolą na to korzystne warunki pogodowe - poprzedzą dwa oficjalne treningi.

Wiatr storpedował kwalifikacje PŚ w Zakopanem. Jakie są dalsze prognozy?

Dobra informacja jest taka, że prognozy pogody na sobotę i niedzielę są znacznie bardziej optymistyczne niż te z piątku, które niestety się sprawdziły.

Według synoptyków z norweskiego portalu yr.no w sobotę w godzinach drużynowej rywalizacji na Wielkiej Krokwi wiatr ma wiać z maksymalną prędkością zaledwie 2 m/s, a temperatura sięgać -9 stopni Celsjusza. W niedzielę podmuchy mają mieć prędkość 3 m/s, zaś temperatura wynosić od 3 do 0 st. C.

Skoki w Zakopanem: Kiedy i o której godzinie kwalifikacje oraz konkursy?

Konkurs drużynowy PŚ w Zakopanem odbędzie się w sobotę 15 stycznia o godzinie 16:00. O tej samej porze w niedzielę miejsce będą mieć zawody indywidualne, które poprzedzą kwalifikacje zaplanowane na godz. 14:30. Relacja live i wyniki online z kwalifikacji i konkursów PŚ w Zakopanem na żywo na sport.radiozet.pl.

RadioZET.pl/yr.no