Zamknij

Wiadomo, ile TVN zarobi na reklamach w trakcie skoków. Kwoty robią wrażenie

23.10.2021 11:38
Kamil Stoch
fot. FABRICE COFFRINI/AFP/East News

Do sieci wyciekły cenniki reklamowe TVN na pierwsze weekendy Pucharu Świata w Niżnym Tagile i Ruce. Kwoty, jakie trzeba zapłacić za obecność w bloku reklamowym, robią wrażenie. Najdroższe są między I a II serią.

  1. Wiadomo, ile TVN zarobi na reklamach w trakcie skoków. Kwoty robią wrażenie
  2. PŚ w skokach 2021/2022: Kiedy i gdzie pierwsze konkursy?

Skoki narciarskie stały się sportem narodowym na przełomie XX i XXI wieku za sprawą sukcesów  Adama Małysza. Do tej pory niszową dyscypliną zainteresowały się media, dzięki czemu od sezonu 2000/2001 wszystkie konkursy - a nie jak było wcześniej tylko Turniej Czterech Skoczni czy mistrzostwa świata - można było oglądać na antenach  Telewizji Polskiej, a później także Eurosportu. Przez ostatnie lata stacje dzieliły się prawami transmisyjnymi, ale od Pucharu Świata 2021/2022 wszystko się zmieni. Grupa Discovery nie dogadała się z publicznym nadawcą i nie udzieliła sublicencji TVP.  Skoki narciarskie po dwóch dekadach praktycznie znikną z Telewizji Polskiej.

Są tylko małe wyjątki. TVP na swoich antenach pokaże polskie konkursy w Wiśle i Zakopanem, a także mistrzostwa świata w lotach narciarskich i (prawdopodobnie) konkursy olimpijskie w Pekinie. Wszystkie pozostałe imprezy, w tym Turniej Czterech Skoczni i Raw Air, będzie można oglądać w TVN-ie, Eurosporcie lub na stronie player.pl.

Wiadomo, ile TVN zarobi na reklamach w trakcie skoków. Kwoty robią wrażenie

W piątek po południu do sieci wyciekły cenniki reklamowe TVN na pierwsze weekendy Pucharu Świata w Niżnym Tagile i Ruce. Na Twitterze opublikował je Adam Bucholz ze skijumping.pl. Z poniższego zestawienia wyczytać można, że najdroższe bloki reklamowe znajdują się między I a II serią i trzeba zapłacić za nie pomiędzy 46,9 a 63,5 tys. zł.

Jak to się ma do cenników reklamowych TVP? "Porównywalnie. Cennik TVP na pierwsze konkursy w sezonie 20/21 wynosił +/- 60 tys. zł" - napisał na Twitterze Bucholz.

PŚ w skokach 2021/2022: Kiedy i gdzie pierwsze konkursy?

Pierwsze konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 2021/2022 wystartują już w sobotę, 20 listopada. Cykl PŚ zostanie zainaugurowany w Niżnym Tagile, w Rosji.

RadioZET.pl/skijumping.pl