Zamknij

Wiadomo, co ze startem Rosjan i Białorusinów w Letnim GP. FIS zdecydowało

Maciej Walasek
05.07.2022 17:14

Letnie GP 2022 w skokach narciarskich bez skoczków z Rosji - dowiedział się portal skijumping.pl. W czasie wtorkowego posiedzenia Rady FIS (Międzynarodowej Federacji Narciarskiej) zdecydowano, że rosyjscy i białoruscy skoczkowie nie będą mogli startować w żadnych konkursach FIS-u do końca sezonu letniego.

Evgeniy Klimov
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News

Po wybuchu wojny w Ukrainie władze FIS poszły za innymi federacjami sportowymi i wykluczyły rosyjskich i białoruskich skoczków z międzynarodowych zawodów. Decyzja obowiązywała do końca sezonu 2021/22. W związku ze zbliżającymi się zmaganiami z cyklu Letniego GP otwierającymi nowy sezon 2022/23 Międzynarodowa Federacja ponownie musiała zabrać głos w sprawie zawodników z Rosji i Białorusi.

Podczas zebrania Rady FIS we wtorek 5 lipca uznano, że zakaz startów skoczków pochodzących z tych krajów zostanie przedłużony do zakończenia letniego sezonu 2022.

FIS przedłużyło wykluczenie Rosjan i Białorusinów

"Obecna polityka, zgodnie z którą rosyjscy i białoruscy sportowcy nie mogą brać udziału w żadnych zawodach FIS rozgrywanych poza ich ojczyzną, będzie obowiązywać przez cały sezon letni. Rada powróci do tego tematu jesienią, w miarę rozwoju sytuacji na Ukrainie" - cytuje komunikat FIS-u portal skijumping.pl.

Pierwsze konkursy w ramach Letniego GP odbędą się w dniach 22-24 lipca w Wiśle. Zmagania zamkną zawody w Klingenthal, które zaplanowano na początek października.

loader

RadioZET.pl