Zamknij

Bjoergen, Johaug i Kowalczyk w szoku po tragicznej śmierci Vibeke Skofterud

Krzysztof Sobczak
30.07.2018 17:37
Vibeke Skofterud nie żyje
fot. Vibeke Skofterud/Instagram

- Kochana Vibeke, to zdecydowanie za wcześnie! - pisze Marit Bjoergen w reakcji na śmierć swojej koleżanki z reprezentacji Norwegii w biegach narciarskich, Vibeke Skofterud. 38-latka zginęła w wypadku odniesionym podczas jazdy na skuterze wodnym.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Skofterud zginęła w nocy z soboty na niedzielę u wybrzeży wyspy St. Helena. To tam odnaleziono jej ciało oraz rozstrzaskany o skały skuter wodny należący do Norweżki.

Reakcje na śmierć Skofterud

Vibeke Skofterud największy sukces osiągnęła w 2010 roku, kiedy wraz z Kristin Stormer Steirą, Therese Johaug i Marit Bjoergen sięgnęła po złoty medal olimpijski w Vancovuver w rywalizacji sztafet. Jej koleżanki z drużyny wydały oficjalne komunikaty prasowe.

"Straciłam jedną z najbliższych przyjaciółek. Kiedy wchodziła do pokoju, dawała wszystkim energię, miłość i spokój. Będę za nią tęsknić" - napisała Therese Johaug.

"Trzęsę się, jestem zszokowana i oszołomiona okropnymi wiadomościami. Kochana Vibeke, to zdecydowanie za wcześnie!" - podkreśliła Marit Bjoergen.

"Jednocześnie jestem szczęśliwa, że przeżyłyśmy tak wiele miłych chwil. Była trudną rywalką, ale przede wszystkim najgorętszą, najmilszą i najzabawniejszą osobą na świecie. Z Vibeke nie można było się nudzić, a pustka po niej pozostanie niezapełniona" - dodała Bjoergen.

- To była niesamowita dziewczyna. Swoją dobrą energią zarażała wszystkich - powiedział trener norweskich biegaczek, Egil Kristiansen.

Norwegia w szoku po śmierci Skofterud

Na tragiczne wieści o śmierci Skofterud zareagował także Petter Northug, jedna z największych gwiazd współczesnych biegów narciarskich.

"Jestem niesamowicie smutny słysząc, że Vibeke Skofterud nie żyje. Spędziliśmy wiele wspaniałych lat w drużynie narodowej - napisał Norweg na Facebooku.

Na śmierć Skofterud zareagował także kierowca rajdowy Petter Solberg. - Norweski sport poniósł ogromną stratę (...) Jesteśmy małą atkletyczną rodziną i nie możemy sobie pozwolić na stratę kogokolwiek" - podkreślił sportowiec. " Kiedy spotykałem Vibeke, byłem zafascynowany jej ciepłem, radością i promiennym uśmiechem. Była dziewczyną, która wiele znaczyła dla wielu - dodał.

Krótkie wpisy w mediach społecznościowych zamieściły także Polki, Justyna Kowalczyk i Martyna Galewicz.

RadioZET.pl/NRK/Facebook/KS