Zamknij

Ten upadek mógł mieć tragiczne konsekwencje. Skończyło się na strachu [WIDEO]

Krzysztof Sobczak
03.02.2019 19:46
Upadek Tomasa Vancury na mamucie w Oberstdorfie
fot. nph / Hafner/Imago Sport and News/East News

Podczas pierwszej serii konkursowej w Oberstdorfie doszło do groźnie wyglądającego upadku. Czech Tomas Vancura zaraz po wyjściu z progu dostało mocny boczny podmuch i spadł z dużej wysokości na bulę. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

Tomas Vancura dobrze radził sobie na "mamucie" w Oberstdorfie. Świetnie prezentował się przede wszystkim w kwalifikacjach, ale w piątek zajął 28. miejsce i wywalczył pierwsze punkty do klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. W kolejnych dniach było gorzej - 38. i 39. miejsce [Philipp Aschenwald miał problemy ze sprzętem, nie wykonał swojej próby i został zdyskwalifikowany - przyp. red.].

W niedzielę organizatorzy zmagali się z silnymi opadami śniegu i zmiennym wiatrem. Większość zawodników dzielnie walczyła z trudnymi warunkami atmosferycznymi, ale Vancura miał pecha.

Czech spóźnił skok, ale w normalnych warunkach co najwyżej uzyskałby słabą odległość. Tutaj dostał jeszcze boczny podmuch, który spowodował upadek. Zdarzenie wyglądało bardzo groźnie, ale Vancura szybko wstał i pokazał kibicom, że wszystko jest w porządku.

Loty w Oberstdorfie: Zwycięstwo Stocha

Znacznie więcej powodów do zadowolenia mieli reprezentanci Polski. Kamil Stoch odniósł pierwsze w tym sezonie zwycięstwo, a na najniższym stopniu podium stanął Dawid Kubacki. Tuż za podium uplasował się Piotr Żyła, a 6. był Jakub Wolny.

RadioZET.pl/KS