Zamknij

Upadek Stocha na treningu. Co ze zdrowiem lidera polskiej kadry?

Maciej Walasek
04.08.2022 19:23

Kamil Stoch zaliczył upadek podczas jednego z treningów na zgrupowaniu w Oberhofie. W środę trzykrotny mistrz olimpijski za pośrednictwem Instagrama poinformował fanów o zdarzeniu. Dzień później przekazał najnowsze wieści na temat swojego stanu zdrowia.

Kamil Stoch
fot. Mateusz Birecki/REPORTER/East News

Kamil Stoch ma za sobą świetny występ w cyklu Letniego GP. Podczas zmagań w Wiśle lider biało-czerwonych zwyciężył w drugim konkursie indywidualnym, a w pierwszych zawodach uplasował się tuż za triumfującym Dawidem Kubackim.

Na początku sierpnia Thomas Thurnbichler ogłosił, że na kolejny weekend Letniego GP w Courchevel wyśle skoczków z kadry B. Z kolei sam razem z kadrą A udał się na zgrupowanie do niemieckiego Oberhofu. W trakcie treningów doszło do niegroźnego upadku Kamila Stocha. 35-latek poinformował o sytuacji w mediach społecznościowych.

Upadek Stocha na treningu. Wiemy, co ze zdrowiem skoczka

"Zaliczyłem pierwszą glebę w sezonie. Na jakiś czas mam spokój" - napisał w środę Stoch na Instagramie.

Dzień później Stoch nagrał krótki filmik dla fanów, w którym opowiedział o swoim stanie zdrowia.

"Spotkałem się wczoraj bardzo blisko z igielitem. Zaliczyłem pierwszą glebę w tym sezonie. Mam nadzieję, że ostatnią i że mamy to już odhaczone. Nic się na szczęście wielkiego nie stało. Trochę się potłukłem i naciągnąłem kark, ale jestem w stanie kontynuować treningi" - wyjaśnił zawodnik z Zębu.

ks
fot. Kamil Stoch/Instagram screen
ks1
fot. Kamil Stoch/Instagram screen
loader

RadioZET.pl