Zamknij

Piotr Żyła już po badaniach. Nowe informacje ws. zdrowia skoczka

25.11.2019 08:42
upadek Piotra Żyły
fot. PAP

Piotr Żyła w niedzielnym konkursie Pucharu Świata w Wiśle doznał fatalnego upadku. Wieczorem tego samego dnia polski skoczek przeszedł badania w szpitalu w Bielsku-Białej. Lekarze wykluczyli ryzyko poważnego urazu głowy.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Piotr Żyła upadł w pierwszej serii. Po lądowaniu na 119. metrze stracił równowagę, przewrócił się na zeskok i niefortunnie uderzył twarzą o nartę. Przez chwilę się nie podnosił, ale ostatecznie opuścił obiekt o własnych siłach. Pierwsze informacje na temat stanu zdrowia skoczka były pozytywne. Lekarz kadry, dr Aleksander Winiarski, zapewniał, że poza obtartą skórą na twarzy nic poważniejszego się nie stało. Mimo to wieczorem wiślanin przeszedł badania tomografem w szpitalu w Bielsku-Białej. Na szczęście ze zdrowiem zawodnika wszystko jest w porządku.

Fatalny upadek Żyły! Stracił przytomność, ma zakrwawioną twarz [WIDEO]

– Badania tomografem Piotra Żyły w szpitalu w Bielsku-Białej nie wykazały żadnych skutków ubocznych wewnątrz głowy po upadku na skoczni Wisła Malinka. Wszystko OK ze zdrowiem Piotrka – przekazał portal skaczemy.pl na Twitterze.

Piotr Żyła zabrał głos po upadku w Wiśle. W swoim stylu

Pierwszy w sezonie 2019/20 konkurs indywidualny wygrał Norweg Daniel Andre Tande. Drugie miejsce zajął Słoweniec Anze Lanisek, a trzecie Kamil Stoch.

RadioZET.pl