PŚ w Zakopanem: Nowe wieści ws. stanu zdrowia Davida Siegela

Krzysztof Sobczak
20.01.2019 11:53
David Siegel
fot. PAP/EPA

Niemiecki skoczek narciarski David Siegel nie doznał urazów kostnych po upadku na Wielkiej Krokwi podczas konkursu drużynowego w Zakopanem - poinformował Niemiecki Związek Narciarski. Zawodnik wraca do kraju, gdzie przejdzie szczegółowe badania.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zobacz także

W drugiej serii konkursowej Siegel poszybował na 142,5 m, ale nie ustał skoku. Skoczek długo leżał na zeskoku i nie był w stanie samodzielnie opuścić Wielkiej Krokwi. Został odwieziony do szpitala, gdzie przeprowadzono wstępne badania. Pierwsze oficjalne wieści nie są tak dramatyczne jak te przekazane po zawodach przez Markusa Eisenbichlera i trenera reprezentacji Niemiec Wernera Schustera.

"Zdjęcie rentgenowskie w szpitalu wykazało, że nie doznał żadnych urazów kostnych. David wraca do domu w niedzielę. Lekarz zespołu Mark Dorfmüller o dalszej drodze leczenia zdecyduje po badaniu rezonansem magnetycznym" - czytamy na profilu Niemieckiego Związku Narciarskiego. 22-latek opublikował zdjęcie ze szpitala w Zakopanem, a w opisie... podziękował kolegom za zwycięstwo w "drużynówce".

Niemieckie media donoszą, że David "odczuwa dyskomfort w kolanie". Wstępnie mówiło się o zerwaniu więzadeł krzyżowych lub skręceniu. Na razie nikt tych informacji nie potwierdził.

PŚ w Zakopanem: Niemcy wygrali konkurs drużynowy

Niemcy wygrali sobotnie zmagania z 0.1 pkt przewagi nad Austrią. Trzecie miejsce zajęli Polacy, któym pomogła dyskwalifikacja Johanna Andre Forfanga, bo cały czas to Norwegowie plasowali się na najniższym stopniu podium.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/Facebook/KS