Zamknij

Tylko zaszczepieni kibice na skoki w Wiśle i Zakopanem? Jutro decyzja PZN

19.10.2021 12:44
Skoki w Zakopanem
fot. Damian Klamka/East News

- Na zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich mają być wpuszczani tylko zaszczepieni kibice. Jutro taką decyzję ma podjąć Polski Związek Narciarski i organizatorzy zawodów w Zakopanem i Wiśle - ustalił reporter Radia ZET Przemysław Taranek.

- Chcemy, żeby przy zakupie biletu każdy kibic musiał złożyć oświadczenie, że jest zaszczepiony przeciwko COVID-19 - wyjaśnia w rozmowie reporterem Radia ZET prezes PZN Apoloniusz Tajner. Dodaje, że chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa kibicom. Tajner przyznaje jednocześnie, że organizatorzy nie mają możliwości sprawdzenia, czy oświadczenia są prawdziwe.

Skoki w Wiśle i Zakopanem. Bilety tylko dla zaszczepionych

- Nie mamy prawa do weryfikacji oświadczeń, dajemy taką klauzulę, że złożenie fałszywego oświadczenia może skutkować jakąś odpowiedzialnością - wyjaśnia prezes PZN.

Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle zostaną rozegrane w dniach 3-5 grudnia, a w Zakopanem - w styczniu 2022. Z powodu konieczności zachowania 1,5 m dystansu, na trybuny pod skoczniami wpuszczona zostanie mniejsza liczba kibiców: ok. 10 tys. w Zakopanem i ok. 5 tys. w Wiśle.

Puchar Świata w skokach narciarskich 2021/2022 rozpocznie się 20 listopada od konkursu w Niżnym Tagile.