Skoki w Bischofshofen zagrożone! Pogodowy kataklizm na skoczni [FOTO]

Maciej Walasek
05.01.2019 13:41
Skoki w Bischofshofen zagrożone! Pogodowy kataklizm na skoczni [FOTO]
fot. Instagram

Sobotnie treningi i kwalifikacje w Bischofshofen zagrożone. Austria została sparaliżowana przez potężne opady śniegu, które mogą zagrozić zawodom w ramach Turnieju Czterech Skoczni.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

W Bischofshofen, gdzie dojdzie do zakończenia 67. edycji Turnieju Czterech Skoczni, pierwszy trening zaplanowano na godzinę 15. Jednak ogromne opady śniegu, które nawiedziły Austrię mogą pokrzyżować plany organizatorów. W wielu częściach kraju ogłoszono zagrożenie lawinowe, a na wielu drogach doszło do wypadków drogowych. Skalę problemu pokazuje fakt, że w okiełznaniu fatalnych warunków pomaga również austriackie wojsko.

Zobacz także

Nawet oficjalne konto TCS wydało specjalny komunikat dla kibiców, którzy zjawią się w Bischofshofen.

- Ze względu na opady śniegu, są możliwe korki i zamykanie dróg. Proszę jeździć ostrożnie, zaplanować więcej czasu na przyjazd – napisano.

O ile w Innsbrucku było źle, tak w rejonach Bischofshofen jest o wiele gorzej. Śnieg przykrył samochody, a w okolicy panuje chaos. Nad ranem na zeskoku skoczni pojawił się ratrak, który ściągnął potężne ilości nowego śniegu.

Według prognoz, opady śniegu mają dać się we znaki w czasie sobotnich treningów i kwalifikacji. Na szczęście w niedzielę aura ma się poprawić.

RadioZET.pl/Twitter, sport.pl/MW