Zamknij

Gwiazda Austriaków jednak nie wystąpi w Turnieju Czterech Skoczni

Andreas Nicolaides
20.12.2018 20:26
Gregor Schlierenzauer
fot. imago/Eibner Europa/EAST NEWS

Austriak Gregor Schlierenzauer - wbrew pierwotnym planom - nie wystąpi w rozpoczynającym się 30 grudnia Turnieju Czterech Skoczni. W tym czasie dwukrotny triumfator tej imprezy ma się skupić na treningach przed mistrzostwami świata.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Jak podały austriackie media, Schlierenzauer pracuje obecnie z asystentem trenera austriackiej kadry Florianem Lieglem nad techniką i wciąż potrzebuje czasu, by ją ustabilizować.

28-letni skoczek wygrał do tej pory 53 konkursy PŚ, ale ostatni w grudniu 2014 roku. W tym roku punkty zdobył tylko w jednych zawodach w Kuusamo i z dorobkiem 22 zajmuje 33. lokatę w klasyfikacji generalnej.

Główny szkoleniowiec Austriaków Andreas Felder jest przekonany, że Tyrolczyk może ponownie wrócić na szczyt. Zaznaczył jednak, że wymaga to zmiany techniki.

- Myślę, że jest on na właściwej drodze, ale nie powinien brać udziału w zawodach dopóki nie czuje, że jest naprawdę gotowy - podkreślił Felder.

Nie podał też daty ewentualnego powrotu do rywalizacji czterokrotnego medalisty olimpijskiego.

Zmagania w TCS rozpoczną się od zawodów w Oberstdorfie. Gospodarzem zaplanowanych na przełom lutego i marca MŚ będzie austriackie Seefeld.

RadioZET.pl/PAP/AN