Turniej Czterech Skoczni: Pierwsze reprezentacje podały składy, niespodzianka Norwegów

Maciej Walasek
20.12.2018 12:45
Kamil Stoch
fot. PAP/EPA

Wielkimi krokami zbliża się 67. Turniej Czterech Skoczni. Wobec tego pierwsze reprezentacje ogłosiły składy zawodników. Karty odkryły: Finlandia, Japonia i Norwegia. W tej ostatniej drużynie znalazło się miejsce dla lidera Pucharu Kontynentalnego.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku  

Kadra Japonii podała skład zawodników, jak zwykle ze sporym wyprzedzeniem. Trener Hideharu Miyahira odsłonił karty nie tylko na Turniej Czterech Skoczni, ale także na konkursy Pucharu Świata we włoskim Predazzo i Zakopanem. Szkoleniowiec nie zdecydował się na żadne zmiany.

Zobacz także

Na pierwszej wielkiej imprezie sezonu nie zabraknie lidera Pucharu Świata i głównego kandydata do zdobycia Złotego Orła – Ryoyu Kobayashiego. W niemiecko-austriackich zawodach wystąpi również 46-letni Noriaki Kasai, dla którego będzie to 28. edycja TCS.

Skład Japonii na TCS i zawody PŚ w Predazzo i Zakopanem:

- Ryoyu Kobayashi;

- Junshiro Kobayashi;

- Naoki Nakamura;

- Yukiya Sato;

- Daiki Ito;

- Noriaki Kasai.

Swoją drużynę zgłosili też Finowie, których reprezentować będą: Antti Aalto, Jarkko Maatta i Eetu Nousiainen.

67. Turniej Czterech Skoczni: Skład Norwegów, debiut Pedersena

Alexander Stoeckl poinformował, że w zawodach na przełomie starego i nowego roku wystąpi siedmiu skoczków: Johann Andre Forfang, Anders Fannemel, Andreas Stjernen, Daniel-Andre Tande, Robert Johansson i debiutujący Robin Pedersen, lider Pucharu Kontynentalnego. O siódme miejsce powalczą Halvor Egner Granerud i Markus Lindvik. Ostateczna decyzja w sprawie ostatniego zawodnika ma zapaść jeszcze przed weekendem.

Robin Pedersen jest rewelacją Pucharu Kontynentalnego. 22-latek zdominował ostatnie konkursy w Ruce oraz stał na najniższym stopniu podium w Lillehammer. Dzięki niemu Norwegowie uzyskali dodatkowe miejsce startowe w drużynie.

RadioZET.pl/skijumping.pl/MW