Maciej Kot najlepszy w Predazzo. Polak wygrał konkurs Pucharu Kontynentalnego

22.02.2020 21:12
Triumf Macieja Kota w Pucharze Kontynentalnym w Predazzo
fot. Lukasz Szelag/REPORTER/EastNews

Maciej Kot wygrał konkurs Pucharu Kontynentalnego na skoczni normalnej w Predazzo. To drugie w tym sezonie zwycięstwo polskiego skoczka na zapleczu Pucharu Świata - w Sapporo najlepszy był Klemens Murańka.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Polak po skoku na 101. metr prowadził już po pierwszej serii, ale jego przewaga nad drugim Clemensem Aignerem wynosiła tylko 0.9 pkt. W drugiej próbie Kot nie pozostawił rywalom złudzeń - wylądował na 104. metrze i wyprzedził Austriaka o 4.5 pkt. Trzecie miejsce zajął Niemiec Moritz Baer.

Oprócz Macieja Kot punkty zdobyli także Tomasz Pilch (19.), Andrzej Stękała (25.) i Stefan Hula (28.). Kacper Juroszek i Adam Niżnik nie zdołali przebrnąć pierwszej serii.

Puchar Kontynentalny - klasyfikacja generalna

W klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego prowadzi austriackie trio, ale walka o końcowy sukces powinna rozstrzygnąć się pomiędzy Clemensem Aignerem i Clemensem Leitnerem. Aktualnie ten pierwszy ma 46 punktów więcej od kolegi z reprezentacji. Trzeci jest Stefan Huber, który od pewnego czasu startuje w zawodach Pucharu Świata. Najlepszy z Polaków, Paweł Wąsek, plasuje się na 14. pozycji.

RadioZET.pl