Zamknij

Trener polskich skoczków padł ofiarą oszustów. Jest reakcja PZN-u

31.05.2022 14:37
Thomas Thurnbichler
fot. Instagram/ t_h_u_r_t_h

Nowy trener polskich skoczków Thomas Thurnbichler padł ofiarą internetowych oszustów. Za to, co zrobiono z osobą Austriaka, grozi nawet do ośmiu lat więzienia. Nic dziwnego, że zareagował na to więc nawet sam Polski Związek Narciarski.

"Informujemy, że trener Thomas Thurnbichler nie posiada konta na Twitterze. Ewentualne fałszywe konta prosimy zgłaszać" - napisano w mediach społecznościowych Polskiego Związku Narciarskiego. Co spowodowało taką reakcję PZN-u?

Okazuje się, że nowy trener reprezentacji Polski skoczków narciarskich padł ostatnio ofiarą oszustów. Otóż jakaś osoba bądź grupa ludzi założyła na Twitterze konto, które podszywało się pod Austriaka. Podobne problemy miał już w przeszłości chociażby Kamil Stoch.

Thomas Thurnbichler padł ofiarą oszustów

Dlaczego to takie niebezpieczne? Fałszywe konto znanej i popularnej osoby może wprowadzać internautów w błąd oraz może nawet wpływać na decyzje podejmowane przez obserwujących takie konto. W polskim prawie takie zachowanie jest poważnie karane - mowa o pozbawieniu wolności od pół roku do nawet aż ośmiu lat.

Problemy Thurnbichlera z social mediami na szczęście nie odbiły się na pracy z zawodnikami. W ostatnich dniach pojawiło się bowiem sporo wypowiedzi naszych reprezentantów, którzy są zachwyceni metodami stosowanymi przez Austriaka.

- Znaleźliśmy wspólny język, a zajęcia są bardzo ciekawe. Została złamana monotonia. Teraz możemy robić coś, co jest inne, a nie jest ciągle takie samo - stwierdził Stoch w rozmowie z TVP Sport.

RadioZET.pl/Twitter/PZN