Tragiczny wypadek 17-letniego alpejczyka na trasie w Lake Louise

Andreas Nicolaides
07.12.2017 11:44
Tragiczny wypadek 17-letniego alpejczyka na trasie w Lake Louise
fot. Flickr

Do tragicznego wypadku doszło na trasie zjazdu międzynarodowych zawodów w narciarstwie alpejskim w kanadyjskiej miejscowości Lake Louise. W następstwie ciężkiego upadku śmierć poniósł 17-letni Niemiec Max Burkhart.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zdarzenie miało miejsce podczas rywalizacji w ramach Pucharu Ameryki Północnej. Sportowiec przewieziony został helikopterem do szpitala w Calgary, gdzie lekarze stwierdzili zgon. Burkhart występował w zespole Sugar Bowl Academy.

To już drugi śmiertelny wypadek w ostatnim okresie na kanadyjskich trasach. W listopadzie śmierć na treningu w stacji narciarskiej Nakiska poniósł francuski alpejczyk, brązowy medalista mistrzostw świata w zjeździe z 2013 roku David Poisson, który przygotowywał się do zawodów Pucharu Świata w Lake Louise (25-26 listopada).

Poisson krótko przed metą mknął z prędkością około 100 kilometrów na godzinę, przefrunął nad siatkami ochronnymi i wpadł do lasu uderzając w drzewo. Francuz dwukrotnie startował w igrzyskach olimpijskich. W 2010 roku w Vancouver zajął siódme miejsce w zjeździe, a cztery lata później w Soczi był 15. w zjeździe i 17. w supergigancie.

RadioZET.pl/PAP/AN