Tragedia w rodzinie Bode Millera. Nie żyje jego 19-miesięczna córka

Krzysztof Sobczak
12.06.2018 11:41
Bode Miller z córką
fot. Pierre Teyssot / Splash News/EAST NEWS

Były znakomity amerykański alpejczyk Bode Miller oraz jego małżonka Morgan nie mogą otrząsnąć się po stracie 19-miesięcznej córeczki, która utopiła się w niedzielę w basenie.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Tragedia wydarzyła się w czasie przyjęcia zorganizowanego przez sąsiadów Millerów. Emeline wpadła do basenu w kalifornijskiej miejscowości Orange County i mimo natychmiastowych prób reanimacji zmarła po przewiezieniu do szpitala.

Zobacz także

- Nigdy nie wyobrażaliśmy sobie, że możemy przeżyć taką tragedię. Nasza mała córeczka tak bardzo kochała życie - napisał Miller na Instagramie.

Żona byłego sportowca spodziewa się dziecka w październiku. Ich syn ma trzy lata.

Kondolencje przesłały m.in. jego rodaczki i koleżanki po fachu Lindsey Vonn i Mikaela Schiffrin.

Sukcesy Bode Millera

40-letni Miller jest jednym z najbardziej utytułowanych amerykańskich alpejczyków. W kolekcji ma sześć medali olimpijskich (złoty, trzy srebrne i dwa brązowe) i pięć zdobytych w mistrzostwach świata (cztery złote i srebrny). Dwukrotnie przypadła mu Kryształowa Kula za pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w sezonach 2004/2005 i 2007/2008.

Ostatni z olimpijskich medali - brązowy - wywalczył w Soczi w 2014 roku w supergigancie razem z Kanadyjczykiem Janem Hudecem, stając się najstarszym w historii zdobywcą olimpijskiego krążka w narciarstwie alpejskim.

RadioZET.pl/PAP/KS