Wypadek legendy polskiego biathlonu. Pomogli Norwegowie

Krzysztof Sobczak
02.03.2019 13:00
Tomasz Sikora miał wypadek
fot. AFPEAST NEWS

Chwilę grozy przeżył legendarny polski biathlonista Tomasz Sikora i ekipa startująca w zawodach Pucharu IBU w Sjusoen. Bus biało-czerwonych wpadł do rowu, ale na szczęście skończyło się tylko na strachu.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

O zdarzeniu Sikora poinformował na Twitterze. "Wpadliśmy busem do rowu" - napisał.

Dodał, że z pomocą natychmiast ruszyli miejscowi kierowcy: "W ciągu 2 minut, zatrzymało się kilkanaście samochodów z ofertą pomocy. Próbowali wyciągać swoimi samochodami. Próbowali... aż wyciągnęli. Nigdy już nie powiem złego słowa na Norwegów". W komentarzu zaznaczył, że nikt z drużyny nie ucierpiał.

Polscy biathloniści przebywają obecnie w Sjusoen, gdzie toczą się zawody Pucharu IBU. Za cztery dni w tej miejscowości ruszą mistrzostwa Europy juniorów.

Tomasz Sikora - sukcesy

Tomasz Sikora jest najbardziej utytułowanym polskim biathlonistą w historii. W swoim dorobku ma m.in. srebrny medal olimpijski z 2006 roku z Turynu. Jest też mistrzem świata z 1995 roku w Anterselvie.

Sukcesy święcił również w Pucharze Świata. W sezonie 2005/2006 zdobył Małą Kryształową Kulę za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej sprintu, a trzy lata później uplasował się na 2. miejscu w "generalce" Pucharu Świata.

RadioZET.pl/KS