Zamknij

Tomasz Pilch: Chcę wrócić do dobrego skakania

Maciej Walasek
21.07.2019 18:38
Tomasz Pilch: Chcę wrócić do dobrego skakania
fot. PAP

Tomasz Pilch zajął 45. miejsce w konkursie indywidualnym Letniego GP w Wiśle. - Traktuje te zawody na sto procent, ale jednak staram się bardziej wyeliminować wszystkie błędy - mówił po zawodach 18-latek.

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Tomasz Pilch podczas piątkowych kwalifikacji po skoku na 120,5 metra uzyskał przepustkę do niedzielnego konkursu indywidualnego. Wiślanin w sobotę obserwował z boku zmagania swoich kolegów w zawodach drużynowych. W niedzielę uzyskał odległość 116 metrów, która ostatecznie dała mu 45. pozycję.

- Generalnie przeleciało mi do przodu całe odbicie i nie było wysokości, z której mógłbym odlecieć - tłumaczył po swoim skoku 18-latek.

Ubiegły sezon był dla Pilcha niezwykle trudny z powodu ogromnej presji, jaka zaczęła na nim ciążyć po dobrych wynikach w Pucharze Kontynentalnym, które osiągał dwa lata temu. Teraz młody zawodnik chce skupić się na powrocie do dobrej formy.

- Traktuje te zawody na sto procent, ale jednak staram się bardziej wyeliminować wszystkie błędy. Na razie nie wyznaczam sobie celów. Przede wszystkim chcę wrócić do dobrego skakania - mówił Pilch.

Skoczek odniósł się też do współpracy między kadrą A i B, którą rozpoczął Michal Doleżal. Nastolatek zaznaczył, że między ekipami panuje bardzo dobra atmosfera.

RadioZET.pl/MW