17-letni siostrzeniec Małysza nową gwiazdą skoków? Kim jest Tomasz Pilch?

Andreas Nicolaides
18.12.2017 11:18
Tomasz Pilch
fot. Facebook

Tomasz Pilch to prawdziwa rewelacja tego sezonu skoków narciarskich. 17-letni siostrzeniec Adama Małysza jest liderem Pucharu Kontynentalnego i ma duże szanse na znalezienie się w seniorskiej kadrze na Turniej Czterech Skoczni. Kim jest Tomasz Pilch? Co osiągnął?

Chcesz być na bieżąco? Śledź Radio ZET - SPORT na Facebooku

Zagłosuj

Czy Tomasz Pilch wyrośnie na nowego lidera polskich skoków?

Liczba głosów:

Tomasz Pilch po czterech konkursach Pucharu Kontynentalnego lideruje klasyfikacji generalnej z dorobkiem 272 punktów. Drugiego Zigę Jelara wyprzedza o 48 punktów, trzeciego Nejca Dezmana o 95. Polski skoczek wygrał konkursy w Whistler i Ruce. Dołożył do tego dwa siódme miejsca. O tym, że to ogromny sukces, niech świadczy fakt, że w Pucharze Kontynentalnym rywalizują tacy skoczkowie jak Andreas Wank, Jurij Tepes, Markus Schiffner, Tom Hilde Jarkko Maeaettae, Lukas Hlava - doświadczeni i znani z występów w Pucharze Świata.

Smog truje Polskę: Sprawdź listę chorób, które może powodować

Tomasz Pilch - kim jest siostrzeniec Małysza?

Pilch urodził się 20 października 2000 roku. W sierpniu 2015 roku zadebiutował w zawodach FIS Cup. Rok później pojechał na Letni Puchar Kontynentalny. Znalazł się w kadrze na mistrzostwa świata juniorów - indywidualnie zajął 25. miejsce, w drużynie - 5. W 2016 roku zdobył w drużynie srebrny medal letnich mistrzostw Polski.

Ogromne zainteresowanie 17-latkiem spowodowane jest jego świetnymi wynikami, jakie osiąga w tak młodym wieku. To jednak nie jedyny powód. Polscy kibice wiążą z nim ogromne nadzieje także ze względu na to, że jest siostrzeńcem Adama Małysza. To właśnie "Orzeł z Wisły" miał zaszczepić w nim pasję do skoków kupując mu pod choinkę narty. Sam Pilch jako kilkuletni chłopiec budował sobie skocznie ze śniegu. Chciał iść śladami Małysza, który stanowi dla niego wzór do naśladowania.

Pojedzie na Turniej Czterech Skoczni?

Kapitalna forma młodego zawodnika w Pucharze Kontynentalnym może zaowocować powołaniem na Turniej Czterech Skoczni, bowiem Polska - dzięki jego dobrym występom w PK - otrzyma dodatkowe miejsce. Pewniakami do znalezienia się w kadrze na nadchodzący TCS są Stoch, Żyła, Kubacki, Kot, Hula i Wolny. Siódme miejsce może przypaść właśnie Pilchowi. Decyzja ma zostać podjęta jeszcze przed Bożym Narodzeniem. Pierwszy konkurs TCS w Oberstdorfie już 30 grudnia.

RadioZET.pl/Sportowe Fakty/AN