Zamknij

"To już na 99% pewne". Bilety na skoki w Polsce tylko dla zaszczepionych

14.10.2021 11:57
Zakopane
fot. Damian Klamka/East News

- Na 99 procent na Puchar Świata w Wiśle oraz Zakopanem bilety będą mogły kupić tylko osoby zaszczepione przeciwko koronawirusowi - przekazał WP Sportowym Faktom Jan Winkiel, sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego. Dlaczego PZN podjął taką decyzję? Jak będzie wyglądać weryfikacja szczepienia?

  1. "To już na 99% pewne". Bilety na skoki w Polsce tylko dla zaszczepionych
  2. PŚ w Wiśle i Zakopanem: Jak będzie wyglądać weryfikacja szczepienia u kibiców?

Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich Wiśle odbędą się w dniach 3-5 grudnia 2021 roku. Na piątek zaplanowano kwalifikacje, na sobotę konkurs drużynowy, zaś na niedzielę - indywidualny. W dniach 14-16 stycznia 2022 roku odbędzie się natomiast weekend PŚ w  Zakopanem.

Jak ustalił portal WP Sportowe Fakty, niemal przesądzone jest, że zarówno na wiślańskie, jak i zakopiańskie konkursy bilety będą dostępne tylko dla osób w pełni zaszczepionych przeciwko koronawirusowi. - Na 99 procent tak właśnie będzie - poinformował witrynę Jan Winkiel, rzecznik prasowy Polskiego Związku Narciarskiego.

"To już na 99% pewne". Bilety na skoki w Polsce tylko dla zaszczepionych

Do tej pory wyglądało to tak, że na obiektach sportowych na świeżym powietrzu i w hali kibice mogli zapełnić 50 procent dostępnych miejsc. Do limitu nie były jednak wliczane osoby zaszczepione. Tym samym, jeśli zaszczepieni wypełnili pozostałe 50 procent miejsc, zawody sportowe mógł obejrzeć komplet widzów. Takie przepisy obowiązują jednak do 31 października tego roku, a wobec nadciągającej czwartej fali koronawirusa rząd może ponownie zdecydować się na zaostrzenie tych restrykcji.

- Dlatego nie chcemy zamieszania z biletami i zdecydowaliśmy się sprzedawać wejściówki tylko zaszczepionym kibicom, których obostrzenia raczej nie powinny dotyczyć. Taką decyzję podjęliśmy po długich konsultacjach, m.in. z lekarzami - tłumaczył Winkiel.

PŚ w Wiśle i Zakopanem: Jak będzie wyglądać weryfikacja szczepienia u kibiców?

Jak dowiedziała się strona WP Sportowe Fakty, podczas kupna biletów na stronie internetowej nie będzie trzeba dodawać certyfikatu covidowego ani pokazywać go na skoczni, ponieważ zgody na taką weryfikację nie wyraził Urząd Ochrony Danych Osobowych. Wystarczy jedynie potwierdzić w formularzu, że jest się w pełni zaszczepionym przeciwko koronawirusowi.

Liczba wejściówek przygotowanych do sprzedaży dla kibiców wynosi 6 tysięcy na PŚ w Wiśle i 10 tysięcy na PŚ w Zakopanem. Pojemności obu ze skoczni są około dwukrotnie większe, jednak wprowadzono limit miejsc, by zachować minimum 1,5 metra odstępu między kibicami.

RadioZET.pl/WP Sportowe Fakty